Ushqimi i duhur është çelësi i shëndetit dhe një figurë e hollë

Ushqimi i duhur ndihmon për të qëndruar në formë, forcuar shëndetin dhe imunitetin. Nuk është e vështirë t'i përmbahesh një diete të tillë, dhe rezultatet janë të mahnitshme. Gjëja kryesore është të përshtateni me një sistem të tillë.

Ushqimi i duhur për shëndetin

Një ushqyerje e tillë quhet e saktë, sepse është ndërtuar mbi parimet që nuk dëmtojnë shëndetin, por, përkundrazi, përfitojnë.

Ushqimi i duhur përfshin përdorimin e vetëm ushqimeve të shëndetshme. Mund të hani gjithçka. Në të njëjtën kohë, është e rëndësishme të zgjidhni ushqime jo shumë yndyrore. Por një numër i madh i ëmbëlsirave, kifleve, ushqimeve të shpejta duhet të hidhen. Në fund të fundit, një ushqim i tillë nuk sjell asgjë të dobishme.

Përveç kësaj, ushqimi i duhur është një regjim specifik. Shtë e dëshirueshme të hahet në të njëjtën kohë. Për shembull, hani mëngjes në 8: 00, drekë në 13: 00 dhe darkë jo më vonë se 18: 00. Ky regjim është gjithashtu i mirë për shëndetin, trupi tret më mirë ushqimin.

Një rregull i rëndësishëm është të hani ushqime të vogla. Bestshtë mirë që të konsumoni 250-300 g në të njëjtën kohë. Pjesë të vogla treten shpejt. Prandaj, ushqimi i pjesshëm ju lejon të shmangni diarrenë, nauze, fryrje, rëndim, fryrje. Stomaku bëhet normal në madhësi, nuk shtrihet nga një sasi e madhe ushqimi. Në të njëjtën kohë, nuk ka ndjenjë urie.

Regjimi i pirjes është gjithashtu një pjesë e rëndësishme e ushqyerjes së duhur. Nuk është e nevojshme të pini 2 litra ujë të pastër në ditë. Por prapë ia vlen të përpiqemi për një rritje të marrjes së lëngjeve. Duhet të pini të paktën një litër ujë të pastër. Dhe nëse nuk jeni shumë të etur, mund të shkoni për truk. Për shembull, vendosni një shishe ujë pranë vendit të punës dhe pini pak. Ose mos pini një gotë të tërë në të njëjtën kohë, por gjysmë gotë. Ose shtoni një fetë limoni në ujë për të rritur shijen. Uji përmirëson metabolizmin, heq kapsllëkun, pastron zorrët. Shtë shumë e rëndësishme për shëndetin e trupit.

Humbje peshe pa mbajtur dietë

ushqim i shëndetshëm dhe centimetër për humbje peshe në ushqimin e duhur

Ushqimi i duhur gjithashtu ndihmon në humbjen e peshës. Mos e mundoni veten me dieta të uritura. Thjesht duhet të rregulloni menunë tuaj dhe të filloni të hani ushqime të shëndetshme.

Sigurisht, humbja e peshës pa dietë do të jetë më e ngadaltë. Por humbja e peshës do të jetë e rehatshme, e lehtë dhe nuk do të mundojë ndjenjën e urisë. Ushqimi i duhur nënkupton një dietë të ekuilibruar dhe të larmishme, ushqime të shijshme dhe një ndjenjë butësie.

Pse një dietë e shëndetshme ju ndihmon të bëheni më të hollë? Është e thjeshtë. Sasia e ushqimit zvogëlohet, sepse ushqimi duhet të jetë i pjesshëm. Meqenëse ju duhet të hani 5-6 herë në ditë, ndjenja e urisë nuk mundon, që do të thotë se nuk keni pse të hani biskota ose ëmbëlsira. Për më tepër, të gjitha ushqimet junk janë hequr nga dieta. Për shembull, nga ëmbëlsirat, preferenca nuk i jepet ëmbëlsirave dhe ëmbëlsirave, por frutave, frutave të thata dhe çokollatës së zezë. Kur bëhet fjalë për pjekjen, me ushqimin e duhur, theksi vihet në produktet e pjekura që kanë pak sheqer dhe yndyrë, me drithëra, bollgur, oriz ose miell hikërror. Kjo do të thotë, përmbajtja kalorike e dietës në tërësi zvogëlohet.

Si duhet të hani për të humbur peshë? Për mëngjes, është më mirë të zgjidhni drithëra, vezë, gjizë. Për drekë, perime, mish ose peshk. Dhe është e dëshirueshme që të hani darkë me gjizë, enë me perime ose peshk. Sa për snacks, ushqimi i shpejtë duhet të përjashtohet. Më mirë të zgjidhni arra, manaferrat, frutat, frutat e thata, produktet e qumështit ose një sanduiç me djathë dhe barishte.

Alsoshtë gjithashtu e dobishme të gatuani ushqimin tuaj në vend që të hani në një kafene apo kafene. Preferenca duhet t'i jepet gatimit, zierjes dhe pjekjes. Nuk rekomandohet skuqja.

Këtu është një dietë shembull për humbjen e peshës:

  • mëngjes: bollgur me arra dhe fruta, vezë të ziera dhe smoothie me fruta dhe kokrra të kuqe;
  • rostiçeri: një sanduiç i bërë nga bukë thekre, mish të zier pa yndyrë dhe kastravec, çaj jeshil;
  • drekë: supë me perime, rrotulla pule me spinaq, bukë, sallatë, komposto;
  • rostiçeri pasdite: një fetë tavë me gjizë me kungull dhe fruta të thata, kakao;
  • darkë: peshk i zier, perime të pjekura, kefir.

Menyja mund të jetë e ndryshme. Vlen të zgjidhni ushqime të shijshme, në vend që ta detyroni veten të hani ushqim të shëndetshëm, por pa shije. Atëherë humbja e peshës do të jetë pothuajse e padukshme, por në të njëjtën kohë efektive. Dhe kilogramët e zhdukur nuk do të kthehen.

Receta të shëndetshme dhe të shijshme

hikërror me pulë dhe perime për humbje peshe në ushqimin e duhur

Cilat receta mund të zgjidhni me ushqimin e duhur? Të shëndetshme dhe të shijshme! Ka shumë mundësi dhe është e lehtë të zgjedhësh diçka për shijen tënde. Këtu janë disa receta interesante.

Minestrone

Zieni 100 g fasule të bardha. Prisni imët 250 g kungull, 300 g kungull i njomë, dy kërcell selino, 200 g karrota, qepë. Skuqni qepët me selino, shtoni pjesën tjetër të perimeve dhe ziejini në zjarr të ulët për pesëmbëdhjetë minuta. Shtoni ujë, 250 g fasule jeshile, kripë, gatuajini për pesëmbëdhjetë minuta, shtoni dy domate të copëtuara, 100 g makarona dhe fasule. Gatuani edhe 12 minuta të tjera. Thërrmoni një karafil hudhër me një degëz nenexhik në një llaç dhe shtoni në supë. Hiqeni nga zjarri dhe shërbejeni të spërkatur me parmixhan.

Pure supë

Pritini dy kunguj të njomë, 250 g karrota, ziejini për dhjetë minuta, vendosini në ujë të valë. Shtoni 250 g lulelakër, presh të copëtuar dhe gatuajini për pesëmbëdhjetë minuta. Ziejini tre domate veç e veç me pak sheqer dhe borzilok. Shtoni domatet në supë, gatuajini për dy minuta, copëtojini me një blender zhytjeje. Pastaj shtoni djathin e përpunuar dhe ngrohni që djathi të tretet plotësisht.

Rrotull pule

Fileto pule është e mirë për tu rrahur, kripë dhe piper. Pritini specat e ëmbël, djathin në shirita të hollë, copëtoni barishtet. Vendoseni mbushjen në fileto, mbështilleni në një rrotull. Mund të zihet ose piqet e mbështjellë në fletë metalike.

Peshk i skuqur

Pritini dy kufoma të merlucit në pjesë, sezoni me kripë. Pritini një qepë, dy kërcell selino dhe grijeni dy karota. Ziejini perimet. Skuqeni peshkun shpejt dhe shtojini perimeve. Mund të shtoni një lugë paste domate nëse dëshironi dhe ziejini derisa të zbuten.

Gojëmjaltë

Rrihni tre kivi, mollë, banane, tufë nenexhiku të freskët. Shtoni pak lëng limoni dhe ujë mineral, rrihni përsëri.

Kifle

Recetë e përzemërt dhe e shëndetshme. Pritini dhe ziejini 300 g kunguj dhe mollë, pastaj pritini në një blender. Përzieni dy vezë, disa lugë vaj ulliri, dy lugë pluhur pjekje, kanellë, arrëmyshk, xhenxhefil, dy lugë mjaltë dhe disa arra të copëtuara. Shtoni pure frutash dhe perimesh dhe 230 g miell tërshërë. Vendoseni brumin në myk dhe piqeni për pesëmbëdhjetë minuta.

Recetat, siç mund ta shihni, janë interesante dhe në të njëjtën kohë të dobishme. Prandaj, të ushqyerit e duhur është një mënyrë e shkëlqyeshme për të përmirësuar shëndetin tuaj dhe për të humbur peshë pa u ndjerë të uritur ose duke llogaritur kaloritë.